O nás

Ahoj,

jsme rádi, že jste zavítali na náš e-shop. Věnujeme se převážně jiným činnostem (výroba a prodej potravin), ale jak se říká - doba si žádá své - a tak si hromadně šijeme roušky, aby se k nám ta korona nedostala... 

Spousta našich příbuzných bydlí v těsné blízkosti obcí na Olomoucku, které byly uvězněny do karantény a samozřejmě v okolí panuje větší míra nejistoty než jinde. Protože nám na našich blízkých záleží, snažili jsme se zjistit, co se dá udělat pro jejich lepší bezpečí. Aktuální nabídka ochranných prostředků na trhu je omezená, a tak jsme se rozhodli pro podomácku ušitou roušku, kterou má dnes doma téměř každý a pokud ne, lze si ji snadno pořídit. Tato rouška se bere jako nouzové řešení, a tak nám nedalo, abychom nezkoumali, jak ji vylepšit. :)

Při hledání na internetu jsme narazili na odbornou studii, která se věnovala přímo tomuto tématu - podomácku vyrobených roušek z různých materiálů v době po vypuknutí předchůdce virové epidemie - Koronaviru H1N1. Ze studie jasně vyplývá, že používání látkových roušek lze považovat jako nouzové, ale použitelné řešení. Zároveň se ukázalo, že velmi záleží na materiálu, ze kterého jsou roušky vyrobené. Jelikož měla celá rodina roušky ušité z toho co dům dal, přemýšleli jsme jak vylepšit jejich efektivitu. Objevili jsme speciální nanomateriál české výroby, který dokáže účinně filtrovat 99,9% virů a bakterií. Neváhali jsme a kontaktovali jsme výrobce, jestli by nám pár metrů neprodal.

Bohužel se nám dostalo informace, že tento výrobek je na několik měsíců vyprodaný. Ale bylo tu alternativní řešení. Sice s nižší účinností, ale pořád násobně vyšší (až 93 %) než u ostatních materiálů. Materiál vyvinula Technická univerzita v Liberci. Společnost, od které jsme pořídili materiál my, má k dispozici licenci na komerční využití a vyrábí materiál technologií Nanospider TM. Vyskytl se však problém jiný... místo pár metrů jsme museli zakoupit těch metrů pár set. Po váhání jsme usoudili, že bezpečí rodiny nám za nemalou investici stojí a zbytek zkusíme nějak poslat dále do světa.

A tak jsme tu. Naši rodinu jsme vybavili a z toho, co nám zbylo nabízíme jiným, aby mohli lépe chránit sebe a své blízké.

Děkujeme za projevenou důvěru. #společnětozvládneme ♡ 

 

Rouškám s filtry zdar a virům zmar!

Honza a Jana